Genel Sağlık

Genel sağlık, canlı bir organizmanın işlevsel ve metabolik etkinlik düzeyini belirtmek için kullanılan genel bir tabirdir. İnsanların çevrelerinde fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal değişimlerle karşılaştıklarında bunlara uyum sağlama kabiliyeti vardır. Ancak bu kabiliyet, herkeste aynı düzeyde değildir. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, genel sağlık bir insanın hem bedensel, hem zihinsel ve hem de sosyal anlamda refah içinde olması halini ifade eder. Bu bakımdan, genel sağlık tabirinin son derece geniş bir kapsamı olduğunu ve içine birden fazla kavramın girdiğini söylemek mümkündür.

Genel sağlık deyince, akla iki sağlık çeşidi gelmelidir: fiziksel ve ruhsal sağlık. Zihinsel sağlık bir kişinin psikolojik refahını ve nasıl hissettiğini ifade eder. Fiziksel sağlık, fiziksel aktivite, beslenme ve diyet ve uyku / dinlenme gibi birçok farklı bileşene sahiptir. Fiziksel sağlık zihinsel sağlık üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve bunun tam tersi de geçerlidir. Uluslararası otoriteler, bir bireyin genel sağlığının temel belirleyicileri olarak birbirine bağlı üç alan belirlemiştir. Bunlar:

·         Yaşam biçimi: Hastalığa neden olan veya bunlara neden olduğu söylenebilecek kişisel yaşam tarzı (bireyin üzerinde kontrolü olan bir alandır);

·         Çevresel: İnsan vücudunun dışındaki ve bireyin doğrudan kontrol edemediği hususlar,

·         Biyomedikal: Genetik yapının etkisiyle insan vücudunda gelişmiş, fiziksel ve zihinsel tüm sağlık unsurları (kontrol edilemeyen).

Genel sağlık, bu üç kavramın bir birleşiminden oluşur ve bu kavramlar bazen sağlık üçgen" olarak da adlandırılır. Genel sağlığın yeterli düzeyde olmaması, çeşitli problemlere neden olur. Dünya genelinde pek çok insanda yaygın olarak görülen bir çok sağlık sorunu vardır. Global kaynaklara göre, kardiyovasküler hastalık, kanser, diyabet ve kronik akciğer hastalığı dahil olmak üzere bulaşıcı olmayan hastalıklara her yıl 36 milyon kişi yakalanmakta ve çoğu hayatını kaybetmektedir. Bulaşıcı hastalıklara gelince, hem viral hem de bakteriyel, AIDS / HIV, tüberküloz ve sıtma en yaygın olanlardır ve her yıl milyonlarca ölüme neden olurlar. Bunlara ek olarak, bedensel yaralanmalar da dünya çapında ortak bir sağlık sorunudur. Yaralanmalar bir kişinin yaşam kalitesini düşürebilir veya genel olarak yaralanmadan kaynaklanan enfeksiyonlar ciddi sorunlara neden olabilir. Genel sağlığın zayıf olması, çevresel faktörlerden ve kişisel seçimlerden de kaynaklanabilir. Örneğin hareketsizlik çeşitli sağlık sorunlarına ve uyku eksikliğine neden olabilir. Genel sağlık sorunlarının çoğunluğu önlenebilir cinstendir ancak bu bakımdan en büyük problemin kaliteli genel sağlık ürünlerine erişim olduğunu söylemek mümkündür. Gerçekten de, genel sağlık için faydalı olabilecek pek çok doğal ürün kullanarak hem vücudunuzu ve hem de bağışıklık sisteminizi desteklemeniz mümkündür. Ancak araştırmalar, nüfusun çok büyük bir bölümünün bu tür destekleyici ve tedavi edici genel sağlık ürünlerinin varlığından dahi haberdar olmadığını göstermektedir.

Oysa, birbirinden farklı amaçlar için genel sağlık ürünleri kullanarak pek çok hastalık için önleyici bir etki oluşturmak, bazı hastalıkların belirtilerini hafifletmek ve hatta bazılarının ortaya çıkmasını engellemek mümkündür. Doğal içerikli, etkinliği kanıtlanmış ve düzenli olarak denetlenen global markalara ait genel sağlık ürünleri kullanarak bunların hepsini elde etmek mümkündür. HK Sağlık, bu bakımdan genel sağlığı ilgilendiren onlarca farklı ürünü uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır. Genel sağlık dendiğinde akla gelen her ürünü sitemizde bulabilmek mümkündür. Yalnızca gerekli klinik testlerden geçmiş ve etkinliği kanıtlanmış genel sağlık ürünlerini satışa sunan HK Sağlık, kargo ile Türkiye’nin her yerine teslimat yapmaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı ile yapmanız mümkündür.